top szkolenia

Szkolenia

Informacje

Szkolenia Plastigo to cykl technologicznych warsztatów dla Przetwórców, obejmujących zarówno zagadnienia teoretyczne, jak
i praktyczne. 

Nie jesteśmy jedyni na rynku, ale wiemy jak się wyróżnić!
 • dynamiczna, młoda kadra
 • najnowsze informacje ze świata tworzyw
 • sprawdzone rozwiązania oraz nowe technologie w procesie
 • zajęcia praktyczne przy maszynach
 • warsztaty we własnym laboratorium tworzyw 
   
Przetwórstwo tworzyw sztucznych to wyzwanie! Rozłóż na czynniki pierwsze proces wtrysku, poznaj swoje narzędzie pracy, czyli formę wtryskową, wykorzystaj w 100%  posiadane urządzenia peryferyjne, zobacz z czym wiąże się recykling tworzyw … dowiedz się więcej! 

Galeria

Forma spotkań

Organizujemy szkolenia otwarte, odbywające się w siedzibie naszej firmy w Częstochowie oraz szkolenia zamknięte.
W drugiej opcji, w zależności od potrzeb, zapraszamy na szkolenie do naszej siedziby lub organizujemy je w siedzibie Klienta. 

Koszty

Szkolenia otwarte
 • 490 PLN netto/dzień/pierwsza osoba
 • Rabat! 30% zniżki dla każdej kolejnej osoby zapisanej na to samo szkolenie (340 PLN netto/dzień)
   
Szkolenia zamknięte
 • 5 500 PLN netto/dzień/grupa
 • Szkolenie indywidualnie dobrane do potrzeb podlega indywidualnej wycenie.
Pamiętaj! Z uwagi na efektywność prowadzonego szkolenia preferujemy grupy do 15 osób. W tym przypadku mniej oznacza więcej.

Prowadzący

Dr hab. inż. Przemysław Postawa, Prof. PCz.

Kierownik Zakładu Przetwórstwa Polimerów Politechniki Częstochowskiej. Jego działalność naukowo-badawcza obejmuje zagadnienia technologiczne procesów przetwórstwa tworzyw polimerowych. Jest autorem lub współautorem 2 patentów oraz ponad 60 publikacji naukowych. W 2012 roku zakwalifikował się do udziału w prestiżowym projekcie MNiSzW TOP500 Innovators i odbył dwumiesięczny staż naukowy na Uniwersytecie Stanforda w Palo Alto w Kalifornii. Wcześniej odbył 8 staży przemysłowych w firmach krajowych oraz zagranicznych. Brał udział w pracach wdrożeniowych nowych technologii i procesów w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Prowadził ponad 40 szkoleń technologicznych, a za swoją działalność naukową i organizacyjną był wielokrotnie nagradzany. Jest aktywnym członkiem i organizatorem konferencji naukowych, seminariów oraz stowarzyszeń naukowych krajowych i zagranicznych. 

Dr inż. Tomasz Stachowiak

Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Przetwórstwa Polimerów Politechniki Częstochowskiej od roku 2010. Już od chwili rozpoczęcia edukacji na studiach doktoranckich rozpoczął aktywną współpracę z ośrodkami przemysłowymi na terenie kraju. Specjalizuje się w zakresie niekonwencjonalnych metod wtryskiwania. Od chwili rozpoczęcia pracy w Zakładzie Przetwórstwa  Polimerów aktywnie włącza się w działania mające na celu rozwój współpracy z zakładami przemysłowymi z terenu kraju i Europy. W 2015 roku zakwalifikował się do udziału w prestiżowym projekcie MNiSzW TOP500 Innovators i odbył dwumiesięczny staż naukowy w Uniwersytecie Stanforda w Palo Alto w Kalifornii.

Mgr inż. Roman Humienny

Doświadczony praktyk, związany z branżą tworzyw od 1997 roku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w krajowych zakładach przemysłowych oraz zagranicznych placówkach, m.in. we Włoszech, Niemczech, Belgii i Meksyku. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Zakładu Plast-Zem  Sp. z o.o. w Głogowie. Wśród wyzwań zawodowych najbardziej ceni sobie zadania związane z rozwiązywaniem problemów w formowaniu wtryskowym oraz konstrukcji form wtryskowych, wzorcowaniem form, a także optymalizacją procesu technologicznego. Od 2015 roku jest doktorantem Politechniki Częstochowskiej w Zakładzie Przetwórstwa Polimerów. Od niedawna - wykładowcą na studiach podyplomowych Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej.

Inne informacje

Informacje dla Uczestników szkoleń otwartych

 • Wszystkie szkolenia otwarte odbywają się w siedzibie firmy Plastigo w Częstochowie przy ul. Bór 77/81, w terminach przypisanych do poszczególnych bloków. 
 • Większość zaplanowanych szkoleń otwartych trwa jeden dzień. Tylko na szkolenie pt. „Wszystko o ustawianiu procesu wtrysku” przyjedziesz do nas na dwa dni.
 • Podczas szkolenia otwartego wypełnimy Twój czas między godziną 9:00 a 16:00. Jeśli coś się zmieni, poinformujemy Cię o tym najszybciej, jak będzie to możliwe, aby nie zaburzyć Twoich planów. 
 • Zapewnimy posiłek, także wegetariański oraz wszystko, co trzeba, abyś czuł się u nas komfortowo. 
 • Pamiętaj, że nie musisz przyjeżdżać do nas w garniturze. Stawiamy na niezobowiązującą elegancję, która zawsze się sprawdza. 
 
Informacje dla Uczestników szkoleń zamkniętych
 
 • Szkolenia zamknięte organizujemy w siedzibie Klienta, albo zapraszamy Cię do siebie, oddając do dyspozycji salę konferencyjną, laboratorium oraz halę maszyn.
 • Dopasowujemy się do zaproponowanego terminu oraz pory dnia. Jeśli zajdzie potrzeba, zorganizujemy szkolenie także w weekend.
 • Przywozimy ze sobą wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia szkolenia: zeszyty ćwiczeń, notatniki, pomoce dydaktyczne itp.
 • W opcji szkolenia indywidualnie dobranego do potrzeb oferujemy możliwość łączenia tematów oraz rozwijanie poszczególnych zagadnień.

Szkolenia Plastigo zostały wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Kalendarz szkoleń

27 październik 2017
Temat nr 11: Wszystko o procesie wytłaczania
Nowość w programie! Rozszerzamy możliwości, zmieniamy proces i maszyny. Szkolenie dla osób chcących zgłębić podstawowe zagadnienia z dziedziny wytłaczania, oswoić proces lub wyeliminować błędy związane z jakością produktów.

Nowość w programie! Rozszerzamy możliwości, zmieniamy proces i maszyny. Szkolenie dla osób chcących zgłębić podstawowe zagadnienia z dziedziny wytłaczania, oswoić proces lub wyeliminować błędy związane z jakością produktów.Nowość w programie! Rozszerzamy możliwości, zmieniamy proces i maszyny. Szkolenie dla osób chcących zgłębić podstawowe zagadnienia z dziedziny wytłaczania, oswoić proces lub wyeliminować błędy związane z jakością produktów.
więcej